Trampolíny můžeme rozdělit podle velikosti do dvou základních typů – na velké a malé. Výhodou malých trampolín je, že je můžete umístit i v interiéru, kde nezaberou mnoho místa, a kde se zároveň při skákání nezraníte. Týká se to však pouze nářadí o průměru kolem jednoho metru a obvykle s nižší nosností cca 80 kg.
V zásadě tu platí jasné pravidlo, čím menší průměr, tím menší vizuální efekt a také kratší odrazy. Pokud se ovšem domníváte, že na malé trampolíně zlenivíte, a že vám to nepřinese mnoho pozitivního, mýlíte se. I https://dieta.vitalia.cz/clanky/brisni-tuk/ pouhých pět minut skákání vás důkladně zaměstná, a budete tu efektivně ztrácet podkožní tuk a zlepšovat kondici. A jste-li ve svém počínání důslední, můžete mít velkou trampolínu od jara do podzimu venku a malou využijete v interiéru v zimě, kdy není venku pro skákání ideální počasí a venkovní nářadí je zazimované.
Trampolíny zlepšují náladu
Také se vám občas stává, že jste leniví, unavení, otrávení, vystresovaní a mrzutí? Odtud je to už jen krůček k depresím, a tento práh překročit je velice snadné s tím, že návrat do normálu může být i velmi zdlouhavý a náročný. Nenechte se depresemi převálcovat, a jakmile se objeví první signály, postavte se jim. Zkuste to s trampolínou, protože tam bývá nástup efektu velmi rychlý, umožňují to rychle uvolněné endorfiny, a vy se pak už můžete začít věnovat dalším činnostem, které depresím nedovolí jejich expanzi.
Ke skákání se vhodně oblékněte
Skákání na trampolínách je velmi dynamický sport a poměrně rychle se tu zahřejete. Oblékejte se tedy jen velmi lehce, ideálně tričko s krátkým rukávem nebo nátělník, krátké pohodlné kalhoty, co vám při výskocích nepadají, a vše ostatní odložte. Vyzujte se z bot, svlékněte ponožky, odepněte náramky, náhrdelníky, řetízky, prsteny a sponky do vlasů. Vyndejte vše z kapes včetně mobilu, vyplivněte žvýkačku a nic nejezte, aby vám nezaskočilo při skákání sousto.